Kdo byl Elvis Presley?

Elvis Presley byl jedním z nejznámějších světových zpěváků, ikona hudby a pop kultury. Elvis se narodil v Tupelu ve státě Mississippi v roce 1935 a když mu bylo 13 let, přestěhoval se se svou rodinou do Memphisu. Zde byl známý svým pěveckým talentem a říkal si „The Hillbilly Cat“. V roce 1955 podepsal smlouvu s nahrávací společností RCA.

To byla éra rokenrolu a Elvis Presley byl obrovskou postavou v tomto typu hudby. Přezdívalo se mu „Elvis the Pelvis“ kvůli jeho slavnému otáčení. Když se objevil v tehdejších televizních pořadech, kamery nesměly natočit Presleyho pod pas. Celý život ho řídil plukovník Tom Parker. Parker také přísně kontroloval Presleyho filmovou kariéru.

Jedním z prvních a nejslavnějších interpretů v počátcích rocku byl Elvis Presley, který šokoval svět svým sugestivním tancem a silnou hudbou. Stal se okamžitým fenoménem a v nadcházejících desetiletích vedl cestu mnoha dalším interpretům. V 60. letech byli Beatles další velmi úspěšnou a populární rockovou hudební skupinou, inspirovanou také bluesovými písněmi a prací jiných raných britských rockových umělců, jako byl Cliff Richard.

Herectví

Elvis Presley hrál ve 33 filmech, z nichž první se jmenoval Love Me Tender. Většina z těchto filmů zahrnovala Presleyho zpěv, i když si vyzkoušel i některé vážné herecké role. Plukovník Parker nedovolil Presleymu hrát v žádných filmech, ve kterých by neměl hvězdné účtování. U kritiků nesklízela většina filmů moc ovoce, ale veřejnost, zejména dospívající dívky, je milovala. Výdělky  jeho filmů dosáhly 150 milionů amerických dolarů (USD)

Alba

Elvis Presley prodal po celém světě přes 1 miliardu alb. K dnešnímu dni Elvis Presley prodal více než 1 miliardu alb po celém světě. To je více než kterýkoli jiný hudební umělec nebo skupina na světě. Jeho prvním byl Heartbreak Hotel v roce 1956 a jeho posledním Suspicious Minds v roce 1969. Je pouze jedním z mála umělců, kteří byli uvedeni do Country Hall of Fame a Rock and Roll Hall of Fame.

elvis presley kdo to byl

Osobní život Presleyho

elvis presley kdo to byl

Osobní život Presleyho neubral na obdivu jeho fanoušků. Trpěl přejídáním a byl prý závislý na lécích na předpis. V polovině 70. let podstoupil dva kompletní liftingy obličeje a plastiku nosu. Jeho pitva odhalila v jeho krvi 10 různých druhů drog a jeho hmotnost byla 260 liber (118 kg). Presley zemřel v roce 1977 s asi 5 miliony USD na svém bankovním účtu.

Elvis Presley koupil sídlo Graceland v roce 1957 za 102 000 USD. Má 23 pokojů a je obklopeno 13 akry. Graceland je nyní druhým nejnavštěvovanějším domem v Americe, poražený pouze Bílým domem.

Štědrý Presley

elvis presley

Dárky od něj často dostávali přátelé, rodina i úplně cizí lidé. Oblíbeným dárkem od Presleyho byl jeden z jeho mnoha Cadillaců. Jednou daroval chudé ženě invalidní vozík a když dcera ženy obdivovala Presleyho auto, dal jí ho.

Elvis Presley jednou řekl: „Chci bavit lidi. To je celý můj život. Do posledního dechu.“ V roce 1974 navštívilo jeho koncert dva dny po sobě 89 000 lidí. Elvis Presley je jedním z nejoblíbenějších a nejobdivovanějších zpěváků světa. To platilo před jeho smrtí a ještě více právě po jeho smrti.

Hodit oko můžete také na BESTofROCK pro solidní porci rapové zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *