Co je to B-Side?

B – Side je doslova druhou stranou gramofonové desky, protože desky mohou mít stopy vylisované na obě strany. Postupem času se však termín „B-Side“ začal spojovat se specifickými konotacemi v hudebním průmyslu, spíše než s fyzickou konstrukcí gramofonových alb. Na B-Straně jsou skladby, které jsou neobvyklé, vzácné nebo sekundární, považované za méně důležité než skladby „A-Side“, které mají být hity. Někdy se váhá co by se mělo uvádět na trh jako strana A a co by mělo být prodáváno jako strana B, o čemž svědčí mnoho stran B, které se později staly velmi populární.

Počátky nahrávání

V počátcích nahrávání se stranám A a B desky nepřikládal příliš velký význam. Posun začal, když nahrávací společnosti začaly dávat písně, o kterých se domnívaly, že budou hity, na stranu A, se sekundárními písněmi a doplňky na stranu B. Nakonec si lidé začali spojovat „B-Side“ s pojmem vedlejší koleje.

B-Side

Strany B mohou být variacemi skladeb na straně A, jako jsou akustické verze nebo remixy písně. B-Side může být také demo, skladba, která tematicky nesouvisí s albem, nebo skladba, která byla v době vydání alba nevyladěná. Protože většina nahrávek dnes není vydána na deskách, jsou B-Sides obvykle zahrnuty na singlu spojeném s nahrávkou nebo jsou prodávány samostatně jako B-Sides pro konkrétní album.

Vzácné skladby

b strana

Někteří umělci a kapely shromáždili a vydali všechny své B-strany společně, což fanouškům umožnilo přístup k vzácným skladbám spolu s soudržnou historií stylu kapely. B-strany mohou obsahovat bonusový materiál, jako jsou parodické písně, coververze písní od jiných umělců a nevyzpytatelný materiál, který se nehodí do žádného z jiných interpretových vydání. Některé B-strany jsou navrženy tak, aby byly vzácné, s omezeným počtem vyrobení, takže fanoušci přikládají bonusovým skladbám vysokou hodnotu.

Slavné B-Side

b side

Některé pozoruhodné B-strany se katapultovaly ke slávě. Například „Rain“ od The Beatles bylo béčko, když bylo poprvé vydáno, spolu s „Don’t Worry Baby“ od Beach Boys a „I Will Survive“ od Glorie Gaynor. Mnoho umělců bylo překvapeno úspěchem jejich béčkových písní, které byly na albech přidány jako dodatečná myšlenka.

Hodit oko můžete také na TheMag pro solidní porci rapové zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *