Co je Hudební Žánr?

Žánr je kategorie umělecké formy a slovo se používá pro podmnožiny literatury, filmů, televizních pořadů a hudby, které splňují určitá kritéria. Dnes si povíme co je hudební žánr. Často se dílo vejde do jednoho žánru, ale je možné, že dílo bude mít více žánrů. 

Termín hudební žánr se používá k označení různých aspektů hudby, včetně období, během kterého byla hudební skladba napsána, jejího stylu, její instrumentace a zacházení s těmito nástroji, její formy a funkce. Umístění jeho geografického původu se někdy kříží s kulturním nebo etnickým původem skladatele. V současné době neexistuje žádná shoda ani jednotný ucelený systém, který by hovořil o hudebních žánrech.

Hudební žánr - Období

Lidé mohou odkazovat na některé nebo všechny z malé skupiny kategorií, když používají období jako kritéria pro hudební žánr. Patří mezi ně stará hudba, středověká hudba, renesanční hudba, barokní hudba, klasická hudba, romantická hudba a hudba 20. století. Definice těchto hudebních období jsou otevřeny interpretaci. Klasické období lze například definovat jako období od roku 1730 do roku 1820 nebo od roku 1750 do roku 1830. Jiní by mohli říci, že začalo koncem 18. století. Všechny tyto výklady jsou dnes aktuální.

Hudební žánr - Instrumentace

Do kategorie instrumentace a zacházení s nástroji jako s hudebním žánrem, spadají díla jako koncerty, které mají na orchestrálním pozadí zvýrazněný hlavní sólový nástroj a duety, která mají pouze dva nástroje, stejně jako označení „orchestrální hudba“ nebo „ bicí nástroje “, Opera je dalším žánrem tohoto typu, obsahuje hlasy a orchestr. 

hudební žánr
hudební žánr

Demografické údaje hudebního žánru

hudební žánr

 „Populární hudba“ je žánr založený na období a způsobech, stejně jako „tradiční hudba“ a „lidová hudba“. „Hudba původních obyvatel Ameriky“ a „hudba Jižní Afriky“ jsou termíny, které hovoří o geografii a kultuře. Pochody, ukolébavky, menuety a další hudba která má co do činění s kombinací formy a funkce.

Udělování cen - Grammy

grammy

Pravděpodobně nejjasnější soubor definic hudebních žánrů lze nalézt v situacích udělování cen, jako je například udílení cen Grammy Awards. V tomto kontextu jsou žánry založeny na různých kritériích – například „Alternativní“ je založen na tom, čím hudba není; „Dětský“ je založen na publiku; „Muzikálová show“ je založena na formě; atd.

Hudební žánry klasické hudby

Žánry klasické hudby jsou obvykle rozděleny do chronologických období. Některé z hudebních žánrů, které jsou dnes populární, zahrnují jazz, hip-hop, rap, pop, rock a rhythm and blues. Mnoho lidí má mnoho vkusů v hudbě a lidé stále vystupují, prohlížejí, nakupují a užívají si širokou škálu hudby, včetně lidové hudby, vážné hudby, opery a baletu.

hudební žánr

Hodit oko můžete také na TheMag pro solidní porci rapové zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *