Co je Hudební Singl?

Hudební singl je skladba, která je vydána jako samostatná položka. Singly jsou obvykle spojeny s albem nebo z něj převzaty a používají se k propagaci alba a umělce. Singly jsou součástí hudební distribuce již od počátků nahrávání a jejich popularita stále roste a klesá. Díky rostoucí tendenci distribuovat hudbu digitálně, což uživatelům umožňuje vybrat si, které skladby si stáhnou, zaznamenal hudební singl pokles popularity.

Singl

V klasickém příkladu hudebního singlu je skladba vybrána z alba a zabalena samostatně pro distribuci do rozhlasových stanic s nadějí, že se skladba dostane hodně do vzduchu, a tím povzbudí lidi, aby si album koupili. Singl bude také distribuován do hudebních obchodů, někdy před albem jako propagace. Hudební singly jsou také zacíleny na kupující bez velkého rozpočtu, takže tito kupující si singl mohou koupit i když si album nemohou dovolit, což zvyšuje celkové prodeje nahrávací společnosti.

Jako bonus

Mnoho singlů je zabaleno s několika dalšími písněmi. Tyto písně jsou nabízeny jako bonus, který není na albu k dispozici, a mohou obsahovat remixy jedné písně, cover verze nebo zcela nové písně. Hudební singl bude obvykle výrazně levnější než nákup celého alba, i když někteří lidé rádi kupují obojí.

Hity

V některých případech se hudební singl může stát hitem, který se často spojuje s umělcem nebo kapelou jako podpisová píseň. Často je to proto, že rádia hrají singl znovu a znovu, nemají přístup k celému albu a spotřebitelé si singl kupují ve velkých objemech, pokud je k dispozici před vydáním alba. Aby byl singl považován za skutečný „singl hit“, musí se obvykle dostat do žebříčků používaných ke sledování prodeje hudby.

CD

CD bývají běžným médiem, protože kazety se již běžně nepoužívají. Někteří hudebníci také vydávají singly na deskách, což je trend, který je běžnější v hudebních subkulturách, jako je hip hop a elektronická hudba.

Hodit oko můžete také na TheMag pro solidní porci rapové zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *