Co je Hudební Komedie?

Hudební komedie je divadelní inscenace, která do příběhu začleňuje hudební čísla. Prostřednictvím tohoto žánru bylo vyprávěno mnoho příběhů, ale existuje několik opakujících se témat, která jsou nedílnou součástí mnoha z nich. Hudební komedie má kořeny ve francouzské produkci z poloviny 19. století. Styl se rozšířil a dále rozvíjel ve Spojených státech po celé 20. století.

Opakující se rysy

hudební komedie

Různé opakující se rysy bývají hlavními pilíři hudební komedie. Zápletky bývají pozitivní a na konci příběhu je často morálka. „Dobré“ vždy překoná „špatné“ a chlapec vždy dostane dívku, takže se diváci cítí povzneseni. Důležitým prvkem jsou také okouzlující hudební čísla, která zahrnují chytlavou hudbu, krásné kostýmy a příležitostně i speciální efekty. Právě tento prvek vychází z žánrových kořenů v burleskních a operetních produkcích.

Počátky hudební komedie

hudební

Počátky hudební komedie začínají u francouzského skladatele Hervého, který se zasloužil o rozvoj operety. Několik dalších skladatelů produkovalo mnoho populárních operet během druhé poloviny 19. století. Překlady se dostaly na jeviště v Londýně a New Yorku a uvedly tamní lidi do světa hudebního divadla. Předpokládá se, že první představení tohoto druhu, které skutečně vzniklo ve Spojených státech, bylo The Black Crook, které bylo v New Yorku v roce 1866. Předpokládá se, že tyto rané operety vydláždily cestu pro rozvoj hudební komedie, jak je známá dnes.

Vlastní umělecká tvorba

Na počátku 20. století se hudební komedie začala objevovat jako vlastní umělecká forma a vyvinula více povznášející a vlastenecký pocit, se kterým se američtí diváci mohli snáze ztotožnit. Bylo to způsobeno především prací George M. Cohana, který napsal mimo jiné dobře známou píseň „Give My Regards to Broadway “. Po Cohanových raných výtvorech žánr vzkvétal, když svými díly přispívali skladatelé jako George Gershwin a Irving Berlin.

Hudební komedie nadále rostla v popularitě po zbytek 20. století. Umělci jako Rogers a Hammerstein, Andrew Lloyd Webber a Bob Fosse všichni zanechali svou stopu v žánru.

Hodit oko můžete také na TheMag pro solidní porci rapové zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *