Co dělá Rapper?

Rapper je typ baviče, který spojuje hudbu (beat) a rýmy (vocal), aby vyprávěl příběh. Typicky zaměřený na život v ghettu a těžké časy vyrůstání ve špatné části města, rapper často používá explicitní texty. Akt zachycení rytmu z dříve nahrané písně, který běžně přebírá hudbu od jiných umělců a hudebních stylů, se nazývá samplování. Rapper často zahraje krátkou skladbu v nepřetržité smyčce, umístí svůj text přes hudbu a efektivně vytvoří originální dílo. Rapeři často napodobují členy gangu a přebírají přezdívky gangů, pod kterými vystupují místo toho, aby používali svá rodná jména.

Rapper podnikatel

Mnoho rapperů, i když zobrazuje život zneužívání a zanedbávání, jsou ve skutečnosti velmi moudří a důvtipní podnikatelé a jakmile se dostanou do hudebních žebříčků, jsou schopni vyjednat smlouvy s velkými nahrávacími společnostmi a často zakládají vlastní vydavatelství. Rapper se neliší od jakéhokoli hudebního umělce. Rapová hvězda bude hrát koncerty, prodávat a propagovat připravovaná CD a propagovat se prostřednictvím rozhlasových a televizních rozhovorů a talk show. Většina přehlídek hlavních hudebních cen přidala rappera do seznamu kategorií ocenění.

rapper

Předávání cen za rap

lil-baby

Když první ceremonie předávání cen zahrnovaly rappera, umělec byl často seskupen s jinými hudebními styly a baviči, jako je pop. Když se rapové místo začalo odlišovat a objevovat se jako plnohodnotný hudební a zábavní styl, různé kategorie ocenění začaly uznávat rappera jako umělce. Zatímco mnoho lidí spojuje rapovou hudbu s explicitními texty a nebarevným tématem, první hudebníci, kteří se označili za rappery, zpívali hudbu, která se hrála ve veřejném rádiu, bez potřeby cenzurovat jakýkoli text.

Tradiční a gangsta rap

Rapper

Komunitu rapové hudby rozděluje tradiční rap, který je z větší části prostý explicitní text, a radikálnější styl „gangsterského rapu“. Někteří rapoví umělci ve snaze vydat více CD a prodat více kopií často nabízejí nahrávku jak v explicitní verzi, tak i v tamer verzi, která eliminuje drsné texty a často nahrazuje celé verše přátelštějšími texty. Rapper je často hudebník a obchodník který doufá, že prodá své umění vnímavé kupující veřejnosti, aniž by ohrozil umění, kterým je hudba.

Hodit oko můžete také na TheMag pro solidní porci rapové zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *